Sendikamızdan ASP Bakanı Sema Ramazanoğlu’na Ziyaret
28 Aralık 2015, Pazartesi

Genel Başkanımız Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu ziyaret etti. Genel Başkanımız ziyarette, ASPB çalışanlarının sorunlarını Bakan Ramazanoğlu’na iletirken, kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz Sosyal Politika Çalıştayı’nın Sonuç Raporu’nu da paylaştı.

 

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI EN KISA SÜREDE YAPILMALI

Genel Başkanımız Metin Memiş, ziyarette ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılmasını istedi. Uzun süre Çerçeve Yönetmelik’in çıkmasının beklendiğini belirten Genel Başkanımız, Çerçeve Yönetmelik’in yayınlanmasının ardından, ASPB’nin kendi yönetmeliğini yayınlamasına karşın sınav açmadığını ifade etti. Sınavın yıllardır yapılmaması sebebiyle çalışanların büyük bir kısmının bu sınavı beklediğini belirten Genel Başkanımız, hizmet kalitesinin de artması için sınavın en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti.

 

EK DERS KARŞILIĞI GÖREV YAPANLAR KADROYA ALINMALI

Genel Başkanımız Memiş ziyarette ayrıca, ek ders karşılığı görev yapan sosyal hizmet elemanlarının kadroya alınması gerektiğini dile getirdi. Toplumun dezavantajlı bir kesimine hizmet sunan sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümünün, politikaların sürdürülebilirliğine de yapacağı katkıyı dile getiren Memiş, “Yoğun bir şekilde fedakarca çalışan sosyal hizmet görevlisi arkadaşlarımızın sorunları çözülmeli, kadro beklentileri karşılanmalıdır.” şeklinde konuştu. Genel Başkanımız ayrıca, sosyal hizmet çalışanlarının da yıpranma payı alması için, Bakan Ramazanoğlu’ndan destek istedi.

 

SOSYAL POLİTİKANIN TARAFLARINI BİR ARAYA GETİRDİK

Genel Başkanımız Metin Memiş, kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz Sosyal Politika Çalıştayı hakkında da Bakan Ramazanoğlu’na bilgi verdi. Memiş, “Bakanlığımızın yaklaşık 3 yıllık icraat döneminde, aile politikaları başta olmak üzere sorumluluk alanlarında uyguladığı politikaları takip ettik, tespit, eleştiri ve öneriler geliştirdik. Bu rapor da, sosyal kalkınma hedefleri ölçeğinde en kritik konumda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uygulamalarını; bireyi, aileyi ve toplumu koruma, nitelikli yaşam koşullarını oluşturma temelinde değerlendirmek, yaşanan sorunları tespit ederek çözüm önerileri geliştirmek niyetiyle gerçekleştirdiğimiz sosyal hizmet ve sosyal yardımlar çalıştayımızın sonuçlarını içermektedir. Çalıştayda sosyal hizmet ve sosyal yardım kavramlarıyla ilgili bütün kurum ve kuruluşlar ile bilimsel çevreleri bir araya getirdik.” dedi.

Genel Başkanımız ziyarette ayrıca, ASPB’na yönelik sorunlar ve çözüm önerilerini içeren raporu Bakan Ramazanoğlu’na takdim etti.

 

BAKAN RAMAZANOĞLU: KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakanlığının toplumun bütün kesimlerine hitap ettiğini, dolayısıyla bütün sosyal katılımcı ve çözüm ortaklarıyla beraber çalışmaktan memnun olacaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu, sorunların çözümü ve yeni politikaların geliştirilmesinde yapılacak her türkü katkıyı önemsediklerini ifade etti.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in çalışmalarını takdirle izlediğini de belirten Bakan Ramazanoğlu, çözüm odaklı sendikacılığın hem çalışanlara hem de hizmetlere katkı yapacağını kaydetti.

 

ÇALIŞTAY ve RAPORU, ÇOK VERİMLİ BİR ÇALIŞMA

Genel Başkanımız Metin Memiş’in takdim ettiği Sosyal Politika Çalıştayı Sonuç Raporu’nu da inceleyen Bakan Ramazanoğlu, çok verimli bir çalışma yapıldığını, sonuçlarından istifade edeceklerini söyledi.

 

Ziyaret kapsamında, mini bir çalışma toplantısı da yapıldı.

 

Ziyarette Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Mustafa Örnek, Himmet Bayar, İdris Baykan, Abdülaziz Aslan ve Genel Sekreterimiz Fatih Seyran, SASAM Sosyal Politika Direktörü Dr. Özcan Kars, Sağlık Politikaları Direktörü Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Direktör Yardımcısı Mehmet Gözlü, İşgücü Politikaları ve Sendikal Haklar Direktörü Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın da hazır bulundu.
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo